Meriç Belediyeler Birliğinin meclis üyeleri, Nisan 2018 Olağan Meclis Toplantısı için 24.04.2018 tarihinde Edirne Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda; Birlik Başkanı ve Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN Başkanlığında bir araya gelmişlerdir.

 

 

 

 

Meriç Belediyeler Birliği Meclisi gündemin kabulü ile görüşmelerine başlamış ve bir önceki toplantıya ait tutanak özeti okunmuştur. 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporunun Meclisin bilgisine sunulmasından sonra 2017 yılı Faaliyet Raporu Meclis 1. Başkan Vekili Oğuz TEKİN’ in başkanlığında meclise sunulmuş ve oy birliğiyle kabul edilmiştir. Birlik 2017 Yılı Bütçe İdari ve Kesin hesabı oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

Gündem görüşmelerine Encümen Üyeliği seçimleriyle devam edilmiş ve Birlik Encümen üyeliklerine Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent ŞAHİNŞAH, Subaşı Belediye Başkanı Hasan ÇATALKAYA seçilmişlerdir.

 

Encümen seçiminin ardından Bütçe Komisyon Üyeliklerine Beğendik Belediye Başkanı Nuran USLU, Esetçe Belediye Başkanı İbrahim ÖRS, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Melahat ERHAN seçilmişlerdir. Meclis toplantısı Denetim Komisyonu Üyeliği seçimi ile devam etmiş ve Denetim Komisyonu üyeliğine Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN, Edirne Belediyesi Meclis Üyesi Selçuk ÇAKIR seçilmişlerdir.

 

İpsala Belediyesinin üyelikten ayrılmasıyla birliğin üyeleri başlıklı tüzüğün 5. maddesinde değişikliğe gidilerek ; “Edirne, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Lalapaşa, Beğendik, Esetçe, Küplü, Subaşı Belediyeleri birliğin üyeleridir” olarak düzenlenmesi oy birliğiyle kabul edilmiştir. Birlik ile Tüm -Yerel Sen arasında sözleşme imzalamak üzere Birlik Başkanına yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

Dilek ve temenniler bölümünün ardından Meriç Belediyeler Birliği’nin 2018 yılı Nisan ayı Meclis Toplantısı sona ermiştir.