112_1318

—-

Meriç Belediyeler Birliği’nin Nisan 2013 Olağan Meclis Toplantısı 25 Nisan 2013 Perşembe  günü saat 14.00 ‘te Uzunköprü Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılmıştır. Meriç Belediyeler Birliği Meclisi gündem görüşmelerine saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlamış ve bir önceki toplantıya ait tutanak okunarak kabul edilmiştir.

 

 

Meriç Belediyeler Birliği’nin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için oluşturulan denetim komisyonu tarafından hazırlanan 2012 yılı denetim raporunun denetim komisyonundan geldiği şekilde aynen kabulüne oybirliği ile karar verilmiştir.

 

 

Meclis gündem görüşmelerine Birlik encümen üyeliği seçimi ile devam edilmiştir. Birlik Encümen üyeliklerine; Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, Enez Belediye Başkanı Ahmet ÇAYIR, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Tevfik ŞAHİNBAŞ, Subaşı Belediye Başkanı  Hasan ÇATALKAYA seçilmiştir. Encümen seçiminin ardından Denetim Komisyon üyeliklerine Uzunköprü Belediyesi Meclis Üyeleri Kadir KAŞKAVAL, Feridun ÖZKAN ve Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Göksel DEĞER seçilmişlerdir.

Birlik Bütçe Komisyonu Üyeliği seçimi açık oyla yapılmış, oylama sonucunda  Küplü Belediye Başkanı Raif  TAŞKIN, Kurtbey Belediye Başkanı Mübeccel ÇALIŞKAN, Beğendik Belediye Başkanı Nuran USLU seçilmiştir. Yapılan seçimlerin ardından Birlik 2012 yılı Faaliyet Raporu Meclis 2. Başkan Vekili Cemal DENİZ başkanlığında meclise sunulmuş ve oy birliğiyle kabul edilmiştir. Birlik 2012 Yılı Bütçe İdari ve Kesin Hesabı’nın görüşülmesinin ardından Birlik Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN’in kapanış konuşmasıyla Meriç Belediyeler Birliği Nisan 2013 Olağan Meclis Toplantısı sona ermiştir.

112_1316 112_1317