Meclis 1

 

 

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler  Genel  Seçimlerinde işbaşına gelen belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri; Meriç Belediyeler Birliğinin ilk olağan Meclis Toplantısı için 24.04.2014 tarihinde Birlik Merkezinde bir araya gelmişlerdir. Tüzük gereği ,en yaşlı üye sıfatıyla Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN başkanlığında bir araya gelen üyeler , yeni dönemde Birlik Başkanı olarak Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN’i oy birliği ile yeniden Birlik Başkanlığına getirmişlerdir.

 

 

 

   —-   Meriç Belediyeler Birliği Meclisi gündem görüşmelerine saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayarak, 2 yıl süre ile görev yapmak üzere başkanlık divanını oluşturmuş Buna göre; Birlik Başkanlığına tek aday olan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN,  Meclis Kâtipliği asil üyeliğe; Uzunköprü Belediyesi Meclis Üyesi Özcan ATAK, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin FİDAN yedek üyeliğe ise Uzunköprü Meclis Üyesi Necmettin AKIN, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Melahat ERHAN seçilmişlerdir. En yaşlı üye sıfatıyla toplantıya başkanlık eden Salih DERİN ve en genç iki katip üye yerlerini yeni seçilen başkan ve katip üyelere bırakarak toplantıya devam olunmuş, Meclis 1. ve Meclis 2. Başkan vekilliği seçimlerine geçilmiştir.  Buna göre; Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN 1. Meclis Başkan Vekilliğine, Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN Meclis 2. Başkan Vekilliğine seçilmişlerdir.

—-

—— Bir önceki toplantıya ait tutanak okunarak, Birlik Encümen üyelikleri seçimi yapılmıştır. Birlik Encümen Üyeliklerine Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, İpsala Belediye Başkanı Mehmet KERMAN,  Enez Belediye Başkanı Abdullah BOSTANCI, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk ATALAY seçilmiştir. Encümen seçiminin ardından bütçe komisyon üyeliklerine Uzunköprü Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin AKIN, Küplü Belediyesi Meclis Üyesi İlhan BİLDİK,  Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin FİDAN seçilmiştir. Bütçe komisyonu seçiminin ardından Denetim Komisyonu üyeliklerine Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Melahat ERHAN, Küplü Belediyesi Meclis Üyesi Mecit UYGUN, İpsala Belediyesi Meclis Üyesi Nuri KAVAKKORULU seçilmiştir.

—-

——Yapılan seçimlerin ardından Birlik 2013 yılı Denetim Komisyonu raporu meclisin bilgisine sunulmuştur. 2013 yılı Faaliyet Raporu Meclis 2. Başkan Vekili Salih DERİN başkanlığında meclise sunulmuş ve oy birliğiyle kabul edilmiştir. Birlik 2013 Yılı Bütçe İdari ve Kesin hesabı ve ile 6360 sayılı kanun gereği kapanan Mecidiye, Sultan, Kurtbey Belediyelerinin üyelik iptali konuları görüşülerek karara bağlanmış ve Birlik Başkanının teşekkür konuşmasının ardından Meriç Belediyeler Birliği’nin 2014 yılı ilk olağan Meclis toplantısı sona ermiştir.

——

——-

Meclis 2            Meclis 3