IMG_7889

 

Meriç Belediyeler Birliğinin meclis üyeleri, Nisan 2017 Olağan Meclis Toplantısı için 25.04.2017 tarihinde Edirne Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda; Birlik Başkanı ve Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN Başkanlığında bir araya gelmişlerdir.

 

 

 

Meriç Belediyeler Birliği Meclisi gündemin kabulü ile görüşmelerine başlamış ve bir önceki toplantıya ait tutanak özeti okunmuştur. 2016 Yılı Denetim Komisyonu Raporunun Meclisin bilgisine sunulmasından sonra 2016 yılı Faaliyet Raporu Meclis 1. Başkan Vekili Oğuz TEKİN’ in başkanlığında meclise sunulmuş ve oy birliğiyle kabul edilmiştir. Birlik 2016 Yılı Bütçe İdari ve Kesin hesabı oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Gündem görüşmelerine Encümen Üyeliği seçimleriyle devam edilmiş ve Birlik Encümen üyeliklerine Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, İpsala Belediye Başkanı Mehmet KERMAN, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN, Subaşı Belediye Başkanı Hasan ÇATALKAYA seçilmişlerdir.

Encümen seçiminin ardından Bütçe Komisyon Üyeliklerine  Beğendik Belediye Başkanı Nuran USLU,  Esetçe Belediye Başkanı İbrahim ÖRS, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Melahat ERHAN seçilmişlerdir. Meclis toplantısı Denetim Komisyonu Üyeliği seçimi ile devam etmiş ve Denetim Komisyonu üyeliğine  Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN,  Edirne Belediyesi Meclis Üyesi Çiğdem GEGEOĞLU seçilmişlerdir.

Yenikarpuzlu Belediyesinin üyelikten ayrılması ve Lalapaşa Belediyesinin birliğe katılmasıyla birliğin üyeleri başlıklı tüzüğün 5. maddesinde değişikliğe gidilerek ; “Edirne, Uzunköprü, Havsa, İpsala, Süloğlu, Lalapaşa, Beğendik, Esetçe, Küplü, Subaşı Belediyeleri birliğin  üyeleridir”  olarak düzenlenmesi oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Dilek ve temenniler bölümünün ardından Meriç Belediyeler Birliği’nin 2017 yılı Nisan ayı Meclis Toplantısı sona ermiştir.