Meclis2

      ——- 

——

            Meriç Belediyeler Birliğinin ilk Olağan Meclis Toplantısı için 16.04.2014 tarihinde Edirne Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda; Meclis 1. Başkan vekili Oğuz TEKİN Başkanlığında bir araya gelmişlerdir.

Meriç Belediyeler Birlik Başkanı ve Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN’ in yeniden yapılanma sürecini oluşturmak sebebiyle Birlik Başkanlığından ayrılması isteği ile ilgili dilekçe kabul edilerek Birlik Başkanlığı seçimi gündeme alınmıştır.

—-

 —-

            Meriç Belediyeler Birliği Meclisi gündem görüşmelerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayarak gündemi kabul etmiş ve bir önceki toplantıya ait tutanak özeti okunmuştur.2014 Yılı Denetim Komisyonu Raporunun Meclisin bilgisine sunulmasından sonra 2014 yılı Faaliyet Raporu Meclis 1. Başkan Vekili Oğuz TEKİN’ in başkanlığında meclise sunulmuş ve oy birliğiyle kabul edilmiştir.  Birlik 2013 Yılı Bütçe İdari ve Kesin hesabı ve Meriç Belediyeler Birliği’nin Disiplin Amirleri Yönetmeliği oybirliğiyle kabul edilmiştir.

——Gündem görüşmelerine Birlik Başkanlığı seçimi ile devam edilmiştir. Tek aday olan Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN oy birliğiyle Meriç Belediyeler Birlik Başkanı seçilmiştir. Seçimin ardından yaptığı konuşmasında “Edirne Belediyesinin tekrar Meriç Belediyeler Birliği’nin üyesi olmasının ve 10 yıl sonra yeniden Meriç Belediyeler Birliği Başkanlığını Edirne Belediyesinin almış olmasının hepimiz için hayırlı olmasını ve başarılar getirmesini diliyoruz. Meriç Belediyeler Birlik Başkanı olarak bugüne kadar çok başarılı bir şekilde görev yapan Sevgili Enis İŞBİLEN Başkanımı kutluyorum. Çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte bir program dahilinde, bir stratejik plan dahilinde ve eylem planı dahilinde çalışmalar yapacağız ve Enis arkadaşımın bıraktığı bayrağı daha da ileriye, sonra görevi devralacak arkadaşlarımızın daha da yukarı götürmesi anlamında teslim edeceğiz, temsil edeceğiz. Şahsım adına sizlere şükranlarımı arz ediyorum. Çok sağolun. Çok varolun. Meriç Belediyeler Birliğine yolumuz açık olsun diyorum” dedi.

—-

          Birlik Başkanı ve Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN’ ın yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Birlik Encümen Üyeliği seçimine geçilmiştir. Birlik Encümen üyeliklerine Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, İpsala Belediye Başkanı Mehmet KERMAN, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN, Subaşı Belediye Başkanı Hasan ÇATALKAYA seçilmişlerdir.

—-

——-Encümen seçiminin ardından Bütçe Komisyon Üyeliklerine Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk ATALAY, Beğendik Belediye Başkanı Nuran USLU, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Melahat ERHAN seçilmişlerdir. Meclis toplantısı Denetim Komisyonu Üyeliği seçimi ile devam etmiş ve Denetim Komisyonu üyeliğine Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN, Edirne Belediyesi Meclis Üyesi Çiğdem GEGEOĞLU seçilmişlerdir.

—-

——-Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN “ Bugün 6 yıldır devam ettiğimiz hakikaten başkanı olmaktan gurur duyduğum Meriç Belediyeler Birliği’nin başkanlığını verdiğimiz dilekçeyle son buldurduk. Burada amaç şudur, şunu açıklamak isterim. Bir hafta önce yapılan toplantıda kabul edilen Edirne ve Süloğlu Belediyelerinin üyelikleriyle yeni bir yapılanma, yeni bir plan program içerisinde hareket etme, ivmeyi arttırma, daha başarılı olma daha da çok çalışma yönünde yeni bir evreye geçtiğimizi düşünüyorum. Bu anlamda il belediyemizin de 10 yıl sonra birliğimize üye olmasıyla birlikte bu görevi de Sayın Belediye Başkanımız Recep GÜRKAN’ ın üstlenmesi gerektiğini düşündüm. Diğer üye arkadaşlarımızla da konuşup koordine ederek talebimizi yaptık. Yeni başkanımızla, encümenimizle ve seçilen komisyon üyelerimizle Meriç Belediyeler Birliği’nin birçok başarılara imza atacağına dair umudumuz ve inancımız sonsuzdur” dedi.

—-

Dilek ve temenniler bölümünün ardından Meriç Belediyeler Birliği’nin 2015 yılı Nisan ayı Meclis Toplantısı sona ermiştir.

 

 

Meclis 1  Meclis 4Meclis 2