mbbmeclis

Meriç Belediyeler Birliği Ekim 2016 Yılı Olağan Meclis Toplantısı Birlik Başkanı ve Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN Başkanlığında 25 Ekim 2016 Salı Günü Edirne Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılmıştır.

 

Gündem okunarak 8 gündem içi 1 madde gündem dışı olmak üzere kabulünün ardından maddelerin görüşülmesine geçilmiştir. Birlik Meclisi Nisan 2016 olağan toplantısına ait tutanak özeti okunup kabul edilmiştir.

 

 

2017 yılı çalışma programı görüşülerek oybirliğiyle kabul edilmiştir.
Birlik 2017 yılı bütçesi değerlendirilerek, 2017 yılı gelir-gider bütçeleri ve bütçe kararnamesi oy birliğiyle kabul edilmiştir. Lalapaşa Belediyesi’nin birliğe üyeliği oy birliğiyle kabul edilmiştir.Gündem dışı olarak gündeme alınan Yenikarpuzlu Belediyesinin birlikten ayrılma kararı halen mevcut borçların ödenmesi kaydıyla kabul edilmiştir.

Birlik Başkanı Recep GÜRKAN dilek ve temenniler bölümündeki konuşmasında: Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) nüfusu 10 binin altında belediyelere 1 megavat altında enerji üretimlerine izin verdiğini ifade ederek, “Bununla ilgili belli bir çalışma yürüttük birliğimize üye, nüfusu 10 bin ve altında olan belediyelerimize bunu tamamen belediyelerin bütçesinden bir gider çıkmadan yaptırmaya uğraşıyoruz. Bunla ilgili bütün çalışmaları yaptık. Birliğimize üye nüfusu 10 binin altındaki belediyelere yenilenebilir enerji santrali (güneş ya da rüzgar santrali) kuracağız ve bunların geliri yap-işlet-devret şeklinde olacak” dedi.


Birlik Başkanı Recep GÜRKAN’ın kapanış konuşmasının ardından Ekim 2016 Birlik Olağan Toplantısı sona ermiştir.

53267691mbbmeclis2