Ziyaret

——Meriç Belediyeler Birliği Encümeni, Birlik Başkanı ve Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN Başkanlığında,  1. Başkan Vekili ve Encümen Üyesi Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, 2. Başkan Vekili ve Encümen Üyesi Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent ŞAHİNŞAH’ın katılımlarıyla Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN’ı makamında ziyaret ederek kurucu üye Edirne Belediyesini ve Edirne ilindeki diğer belediyeleri Meriç Belediyeler Birliği şemsiyesi altında toplamaya ve destek olmaya davet ettiler.

 

Birlik Başkanı Av. Enis İŞBİLEN,    Meriç Belediyeler Birliğinin faaliyetleri hakkında bilgi vererek Birlik faaliyetlerini içeren kitapçığı ve belediye başkanı için hazırlanan üyeliğe davet mektubunu Sayın Recep GÜRKAN’ a takdim etti.

Görüşmelerin ardından yapılan Meclis toplantısında Edirne Belediyesi’nin Meriç Belediyeler Birliği’ne üyeliği gündeme eklenerek oy birliğiyle üyelik kararı alındı. Meriç Belediyeler Birliği meclis üyeliğine doğal üye Belediye Başkanı Recep GÜRKAN ile birlikte Edirne Belediyesi Başkan Yardımcıları Selçuk ÇAKIR ve Çiğdem GEGEOĞLU,  yedek üyeliğe ise Edirne Belediyesi Meclis Üyesi Savaş ÜNER seçilmişlerdir.

Yerelden evrensele giden yolda, yerel yönetimlerin değerinin ve en küçük katkının dahi öneminin bilinciyle, her partiden ve farklı siyasal yapılar içinden gelen yerel yöneticilerin aralarında oluşan tam bir güven ortamı ve ortak hedeflerde buluştukları T.C. Meriç Belediyeler Birliği’ ne, kurucu üyesi Edirne Belediyesinin katılımından dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtiyor ve gelinen bu noktada Edirne ilimizdeki diğer belediyeleri de birliğe üye olmaya  ve kalıcı katkılar sağlamaya davet ediyoruz.

Av. Enis İŞBİLEN

Birlik Başkanı

Uzunköprü Belediye Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü Belediye Başkanı