100_5632

 

         Meriç Belediyeler Birliği tarafından “ Etkin Yöneticilik, Liderlik ve Etkili İletişim ” semineri düzenlendi.  29 Mart 2013 Cuma günü Margi Hotel Meriç Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere Edirne, Kırklareli, Uzunköprü, Havsa, İpsala, Yenikarpuzlu, Küplü, Kocahıdır, Esetçe, Mecidiye, Beğendik Belediyelerinden Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürleri, Teknik Personel düzeyinde katılım sağlandı.

 

———————– 

——————

 

        Seminerin açılış konuşmasını yapan Meriç Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN konuşmasında;

        Meriç Belediyeler Birliği olarak belediyecilik alanında etkin ve verimli hizmetin sunumu ve üyeler arasındaki koordinasyonu sağlamak için her türlü çabayı ortaya koymaya çalıştıklarını, gerek üye belediyelerin personellerinin ihtiyacı doğrultusunda düzenlenen seminerler gerekse ortak olunan Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği projeleri yardımıyla kurumsal kapasitede, çalışanların bilgi ve deneyimlerinde kayda değer bir artış yakaladıklarını, gerçekleştirecekleri bu seminer sayesinde belediye çalışanlarının Oğuz SAYGIN hocamızla birlikte Etkili Yöneticilik, Liderlik ve Etkili İletişim konularına değinerek, iletişim adına kurumlarımız için altı çizilmesi ve önemle üzerinde durulması gereken ortak noktaları tespit etmelerinin sağlanacağını kaydetti. Seminerin tüm katılımcılara olumlu katkılarının olması ve seminerdeki, sunumlardan, tartışma ve değerlendirmelerden en üst seviyede faydalanılması temennisinde bulunan Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN tüm konuklara teşekkür etti.

        Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Oğuz Saygın, konuşmacı olarak yer aldığı ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gören seminerde; iyi bir iletişim için gerekli kurallar, astlar ve üstler arasında etkili iletişim teknikleri, kişilik farkları konularında bilgiler verdi. Her şeyden önce verimliliği arttırmak için iletişim sorunlarını çözmek gerektiğini ifade eden Oğuz SAYGIN yapılan araştırmalara göre, iletişimde en çok beden dilinin etkili olduğunu ve iletişimde seçilen kelimelerin ve bu kelimeleri söyleyiş tonunun da önemine dikkat çekti. Katılımcılar arasından seçtiği kişileri zaman zaman sahneye alan Oğuz SAYGIN, seminere aktif katılımı sağladı.

        Seminer, Meriç Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN’in tüm katılımcılara sertifika vermesi ve eğitmen Oğuz SAYGIN’a plaket takdim etmesiyle sona erdi.

 

 

oguz_tekin