Ekim 2017 Meclis

Meriç Belediyeler Birliği Ekim 2017 Olağan Meclis Toplantısı, Birlik Başkanı ve Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN Başkanlığında 19 Ekim 2017 Perşembe Günü Edirne Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılmıştır.

 

 

 

 

 

Gündem okunarak 6 gündem maddesinin kabulünün ardından maddelerin görüşülmesine geçilmiştir. Birlik Meclisi Nisan 2017 olağan toplantısına ait tutanak özeti okunup meclisin bilgisine sunulmuştur.

 

2018 yılı çalışma programı görüşülerek oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Birlik 2018 yılı bütçesi değerlendirilerek, 2018 yılı gelir-gider bütçeleri ve bütçe kararnamesi oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Birlik Başkanı Recep GÜRKAN dilek ve temenniler bölümündeki konuşmasında: Önümüzdeki dönem için iki tane eğitim projesi planlandı. Birincisi Birlik Üyesi Belediyelere Sertifikalı İlkyardım Eğitimi, Sağlık Bakanlığımızdan 2 yıl önce Edirne Belediyesi olarak İlk Yardım Eğitimi verme yetkisi aldık. Türkiye’de birkaç belediye de olan bu yetkiyle; kendi bünyemizdeki eğitmenlerle bu eğitimi veriyoruz ve sonucunda da Türkiye’nin her yerinde geçerli ilkyardım sertifikası sahibi oluyor katılımcılar… İkincisi insanın en değerli varlığı olan “ Zaman Yönetimi Eğitimi” ile ilgili bir proje… Hayatta herşeyi geri getirebilirsiniz. Para kaybedersiniz kazanırsınız, bina yıkılır yenisini yaparsınız ama birşeyi geri getiremiyorsunuz zaman… Onun için zaman çok önemli… Bu iki eğitimimizin duyurularını yaparak gerçekleştireceğiz” dedi.

Birlik Başkanı Recep GÜRKAN’ın kapanış konuşmasının ardından Ekim 2017 Birlik Olağan Toplantısı sona ermiştir.