100_6830

 

Meriç Belediyeler Birliği tarafından “ Belediye Mevzuatı ve Temel Bilgiler  Eğitim Semineri” düzenlendi. Margi Hotel Meriç Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere Tekirdağ-Malkara, Kırklareli-Alpullu, Uzunköprü, Havsa, Beğendik belediyelerinden Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve Teknik Personel düzeyinde katılım sağlandı.

 

 —

 

Belediye Başkanları, Meclis, Encümen ve Komisyon Üyelerinin görev, yetki ve sorumlulukları ile özlük hakları konularında bilgilendirerek, mevzuatı uygulamada karşılaştığı sorunlara çözüm bulmasını sağlamayı amaçlayan seminerde Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa DÖNMEZ, konuşmacı olarak yer aldı. Her şeyden önce verimliliği arttırmak için mevzuatı uygulamadaki sorunlarını çözmek gerektiğini ifade eden Mustafa DÖNMEZ,  5393 Sayılı Belediye Kanunu, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin katılımcılar için önemli maddelerini örneklerle açıkladı. Seminer bitiminde yapılan gelen değerlendirmenin ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandı.

 

Seminer, Meriç Belediyeler Birliği Birlik Müdürü Hülya Zihir İŞLER’in  Mahalli İdareler Şube Müdürü Mustafa DÖNMEZ’e  teşekkür belgesi takdim etmesi ve katılımcılara sertifika verilmesiyle sona erdi.

100_6783 100_6835 100_6847