Cumhuriyet Bayramı        —-

     92. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Bugün, Büyük Türk Ulusunun en büyük bayramı ve gurur günüdür. Türkiye Devleti’nin yeni yönetim biçiminin Cumhuriyet, yeni isminin “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” olarak kabul edildiği günden bu yana, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinden zaferle çıkan Türk Milleti’nin bir ferdi olarak, 92 yıldır Türk Bayrağı’nın altında özgürce yaşamanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim.

—-

—-

            Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek ve yegane kuvvet hiç şüphesiz ki aziz milletin kendisidir. Büyük Türk milleti, Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Şunu herkes bilmelidir ki, Türk milleti bundan sonra da bağımsızlığından, birlik ve bütünlüğünden, Atatürk ilke ve İnkılaplarından ödün vermeden bu topraklar altında sonsuza kadar yaşayacaktır. Türk milletini bölmeye, cumhuriyeti yıkmaya, toprak bütünlüğüne son vermeye kimsenin gücü yetmez ve de yetmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Recep GÜRKAN
Birlik Başkanı
Edirne Belediye Başkanı