10 Kasım      Asrın Lideri olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, miras bıraktığı Cumhuriyet, Atatürk ilke ve devrimleriyle 77 yıldır Türk halkına rehberlik ediyor ve rehberlik etmeye de devam edecektir. Şunu herkes bilmelidir ki; Türk Ulusu var oldukça, Cumhuriyet ve Ulu Önder’in ilkeleri, devrimleri sonsuza kadar payidar kalacaktır. Türk Ulusu, Atatürk’ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır. Türk Milleti, ne Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’den ne de kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nden sonsuza kadar vazgeçmeyecektir.

—-

         Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş ‘en büyük eser’ olan Türkiye Cumhuriyeti’nin emanet edildiği nesiller olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

—-

        Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77. yılında minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz.

 —-

 

Recep GÜRKAN

Birlik Başkanı

Edirne Belediye Başkanı