Meriç Belediyeler Birliği’nin kuruluş amaçlarından biri de; sağlık konularında üyeleri arasında koordinasyonu sağlamak, ortak projeler geliştirmek ve bu projeleri uygulamaktır.

29.07.2015 tarih ve 29429 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren İlkyardım yönetmeliğine göre yasal zorunluluk olan “ilkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı;

 

  • Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı bulundurması zorunludur.
  • Diğer kurum ve kuruluşlardaki, her 20 personel için 1 ilkyardımcı olmak üzere bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış ilkyardımcının bulundurulması zorunludur” denmektedir.

 

Bu sebeple; Meriç Belediyeler Birliği ve Edirne Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi işbirliğinde üç ayda bir, yılda toplam 4 defa birliğe üye belediyelerin belediye başkanları, başkan yardımcıları, meclis-encümen üyeleri, birim müdürleri ile belediyelerimizde çalışan ve gönüllü olarak eğitim almak isteyen tüm personele ücretsiz  ilkyardım eğitim kursları düzenleyerek, üye belediyelerimizin Sertifikalı Gönüllü İlkyardımcı’lar yetiştirme ihtiyacının giderilmesi planlanmaktadır.

 

Programın ilk eğitimi 27-28 Aralık 2017 tarihlerinde Edirne Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi Salonunda  yapılacak  olup, her eğitime maksimum 14 kişi katılabilecektir.  “Sertifikalı temel ilkyardım eğitimi” ne katılmak isteyenlerin belirlenmesi ve ekte bulunan formun doldurularak birliğimize iletilmesi hususunda gereğini rica ederiz.

 

Recep GÜRKAN

Birlik Başkanı

Edirne Belediye Başkanı

 

EKLER

Katılım Formu

Program

 

          

    

      Meriç Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Zaman Yönetimi Eğitimi 30 Kasım 2017 tarihinde Edirne RYS Hotel Blu Salon’da gerçekleştirildi. Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı, Yazar Oğuz SAYGIN’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitim Edirne, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Subaşı Belediyelerinden toplam 20 personelin katılımıyla tamamlandı.

——-

 

 

 

Devamını Oku »