eltikBirlik üyelerimizden İpsala Belediyesince her yıl geleneksel olarak kutlanan  İpsala Çeltik (Pirinç) Kültür ve Sanat Festivali 4 – 8 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen festival 4 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te  Hasan Hüseyin Ödev’in Ayranlı Mevkii’nde bulunan tarlasında çeltik hasadının yapılmasıyla başladı.

          Yapılan görkemli açılışın ardından sergiler, çeşitli yarışmalar ve konserlerle devam eden festival  8 Eylül Pazar  günü sona erdi.

 

 

 

 

mehmet-karagoz2          İpsala Belediye Başkanımız Mehmet KARAGÖZ festival ile ilgili yaptığı açıklamalarda;  Festivalin kapanışında konuşma yapan da Festivaller insanların kardeşlik, barış dolu duygularını geliştirmek için yapılan etkinliklerdir. Festival yapmak önce maddi bir problemdir. Eğer festivalinizin maddi yönünü karşılanması ile ilgili bir sıkıntınız varsa festivalinizde arzu ettiğiniz sonuca ulaşamazsınız. Biz, İpsala Belediye Başkanlığı, Meclis Üyelerimiz ile birlikte bu yıl 14.’sünü yaptığımız festivalimizin devamı konusunda oy birliği ile karar aldık. Biz festivali yaparken her türlü sivil toplum örgütlerinden, belediyelerden, ilgili bakanlıklardan her türlü desteği alıyoruz. Tabi en büyük desteği sivil toplum örgütü ve halkımızdan alıyoruz” diyerek İpsala halkının festivale sahip çıktığının altını çizen Karagöz,  festivale katılan  ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

——-

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://ipsala.bel.tr/haber_detay.asp?haberID=1063