havsafstBirlik üyelerimizden Havsa Belediyesince her yıl geleneksel olarak kutlanan Havsa Tarım Aletleri, Hayvancılık ve Emtia Festivali’nin 13. sü  19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılıyor. Festival kapsamında paneller, konserler, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

——

 

 

 

 

 

 

oguz-tekin           Havsa Belediye Başkanımız  Oğuz TEKİN  yaptığı açıklamada  Trakya Bölgesi’nde tek hayvan ve hayvancılık ibaresi bulunan festivalin Havsa Festivali olduğunu ve bununla ilgili çok mutlu olduklarını, Marmara Bölgesi’nin en büyük canlı hayvan pazarının ilçede kurulması ilçenin marka olmasını sağladığını belirtti.

“ Festival etkinliklerimizi eski usul panayır gibi değerlendirmiyoruz. Hayvancılık ile ilgili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve belediyemizin ortak gayret ve çabalarıyla hayvancılık konusunda çeşitli yarışmalar ve seminerler düzenliyoruz. Amacımız; köyden kente göçü önlemek, gençlerimize hayvancılığı sevdirmek veya ilçemizin hayvancılık konusunda geldiği noktayı bölge halkıyla paylaşmaktır. Festivalimiz, Kırkpınar’la başlayan bölgenin ilk festival organizasyonu ve ilçemizin tanıtımı, turizm, ekonomik yönden gelişmesi, kültürel değerlerimizin yaşatılmasında önemli katkılarda bulunduğuna inanıyorum ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

——

Festival programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.havsa.bel.tr/haberoku.asp?id=913